02.04.2016

Lubāna ezerā pieejama mobila zemledus makšķerēšanas sniega būda

Makšķerniekiem Lubāna ezerā pieejama mobila zemledus makšķerēšanas sniega būda, pilsētas informācijas portālu Madona24.lv informēja novada tūrisma konsultante Ilze Riekstiņa.

Šāda veida zemledus makšķerēšanas sniega būdas ir ierasta prakse Amerikas savienotajās valstīs, Kanādā kā arī Eiropas ziemeļos – Zviedrijā, Somijā. Latvijā, oficiāli, līdz šim nav pieejamas šāda veida zemledus makšķerēšanas sniega būdas.

Sniega būdas pamatfunkcija ir pasargāt zemledus makšķerniekus no asajiem ziemas vējiem un, ar iebūvētās krāsniņas palīdzību, saglabāt telpā siltumu, lai atpūta būtu pilnvērtīga un kvalitatīva. Būdā iekļautās gultas vietas ir paredzētas īsiem atpūtas brīžiem, jo būve nav paredzēta kā naktsmītne. Pamatā sniega būda ir nojume zemledus makšķerniekiem, tikai tā tiks pasniegta uzlabotā veidolā ērtākai atpūtai.

Tā kā lielāko daļu laika sniega būda būs ar konstantu atrašanās vietu, iebūvētajā āliņģī zivis tiks piebarotas. Tā nodrošinot, arī zivju atrašanās vietas ezerā maiņas gadījumā, iespējamu lomu. Sniega būdas ārējais karkass un iekārtojums maz atšķiras no vasaras namiņa, tomēr tā galvenā priekšrocība ir iebūvētie āliņģu caurumi mājas grīdā, kas ļauj nodarboties ar zemledus makšķerēšanu iekštelpās, tādējādi pasargājot makšķerniekus no mainīgajiem laika apstākļiem, un sniedzot papildus ērtības pilnvērtīgai atpūtai.

Sniega būda ir paredzēta četriem cilvēkiem, tajā ir iebūvēta malkas apkures krāsns, pieejamas trīs gultas vietas nakts copei, pieejami krēsli, iebūvēti āliņģu caurumi.

Pavasarī un vasaras sezonā sniega būda tiek nogādāta krastā, un var tikt izmantota kā zvejnieku vasaras būda.