02.04.2016

«Kolumbija Ltd.»: Krievijas embargo dēļ pieaug konkurence svaigu zivju tirdzniecībā

Latvijā Krievijas tirgus aizvēršanās dēļ ir pieaugusi konkurence svaigu zivju tirdzniecībā, atzina Liepājas zivju pārstrādes uzņēmuma «Kolumbija Ltd.» līdzīpašnieks Igors Krupņiks.

«Pieprasījums [pēc svaigām zivīm] būtu labāks, ja Latvijas tirgū nebūtu parādījušās zivis, kas agrāk tika eksportētas, piemēram, uz Krieviju. Tādēļ ir samazinājušās laša, foreles un citu zivju cenas. (..) Zivis, kuras bija jāpārdod [Krievijā], ir palikušas Eiropas Savienības (ES) tirgū, un mēs visi tagad grūstāmies vienā tirgū,» sacīja Krupņiks.

Vienlaikus viņš norādīja, uzņēmums pērn pabeidza zivju inkubatora būvniecību. «Audzējam Āfrikas samu, kas mums padodas diezgan labi. Jau trīs paaudzes ir izaugušas. Tagad mums aug arī foreļu paaudze. Tas ir normāls bizness, bet bez pamata ražotnes [zivju konservu ražotnes], tas neizdzīvos. (..) Ja pamata ražotne pārstās strādāt, es ļoti šaubos, vai mazie uzņēmējdarbības veidi spēs saglabāties,» atzina «Kolumbijas Ltd.» līdzīpašnieks.

Viņš piebilda, ka zivju inkubatorā izaudzētās zivis uzņēmums realizē gandrīz visā Latvijā. «Mēs vedam uz restorāniem, uz veikaliem, taisām no tām zivju konservus un fileju, mums divas reizes nedēļā uz Rīgu brauc auto, kas uz galvaspilsētu atved svaigas zivis,» sacīja Krupņiks.

Tāpat viņš pastāstīja, ka «Kolumbijas Ltd.» saistītais uzņēmums «Roņu 6» pērn novembrī pabeidza krabju nūjiņu ceha būvniecību, ko šogad iecerēts iedarbināt. Savukārt jaunus investīciju projektu «Kolumbija Ltd.» šogad nav neplāno realizēt.

«Kolumbija Ltd.» ir reģistrēta 2001.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,5 miljoni latu (2,134 miljoni eiro). «Kolumbijas Ltd .» īpašnieki ir Kiprā reģistrēts uzņēmums «Nirtolex Limited» (33,33%) un divi Krievijas uzņēmēji, tostarp Krupņiks (33,33%). 2014.gadā «Kolumbija Ltd.» strādāja ar 1,509 miljonu eiro apgrozījumu un 3,2 tūkstošu eiro peļņu.