02.04.2016

Buļļupē ielaisti aptuveni 38 000 vimbu mazuļu

Lai atjaunotu zivju resursus Rīgas pilsētas ūdenstilpēs, Buļļupē šodien ielaisti aptuveni 38 000 vimbu mazuļu, TVNET informēja Rīgas pašvaldībā.

Rīgas pašvaldība mērķtiecīgi atjauno zivju resursus pilsētas ūdenstilpes, lai saglabātu dabas daudzveidību. To, kādas sugas ielaist, rekomendē zivsaimniecības speciālisti, kas pirms tam izvērtē konkrētajā ūdenstilpē esošos zivju resursus un novērtē, kādas zivis būtu nepieciešamas.

Dažādās ūdenstilpēs ielaisti līņi, līdakas, peledes, karpas, bet ir arī tādas vietas, kur tika ielaisti nēģu un lašu mazuļi, lai saglabātu un atjaunotu arī šo vērtīgo zivju krājumus.

Vimbas, kas tika ielaistas Buļļupē, pieder pie karpu dzimtas. To ķermenis ir samērā slaids, no sāniem nedaudz saplacināts, mugura – zilganpelēka, sāni un vēders – sudrabains. Zivis uzturas baros. Pieaugušie īpatņi dzīvo jūrā, bet nārstot dodas uz upēm. Daļa ienāk upju lejtecēs jau rudenī un tur pārziemo, citas – pavasarī. Pēc nārsta atgriežas jūrā. Vairums mazuļu uzturas upēs vienu gadu, bet daļa – divus gadus. Latvijā vimbas sastopamas Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastēs, jūrā tieši ietekošās upēs un to pietekās, kā arī piejūras ezeros.

Šogad Rīgas pašvaldība jau ir papildinājusi zivju resursu krājumus, ielaižot gandrīz 4000 lašu smoltus jeb mazuļus Daugavā. 2013. gadā zivju krājumu atražošanai Rīgas pašvaldība pilsētas ūdenstilpēs ielaida 1500 peležu un divus miljonus nēģu kāpuru.